Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Paint Repair System Expert – specjalistyczna punktowa naprawa lakieru

Większość właścicieli aut, w szczególności tych nowszych, zapewne mogłaby potwierdzić, że uszkodzenia karoserii auta bolą najbardziej. Ponieważ zazwyczaj dba się o auto, regularnie je czyszcząc w profesjonalnych myjniach czy nakładając różnego rodzaju powłoki, oczekujemy, że przez długi czas nie dotknie go żaden uszczerbek. Niestety bardzo łatwo jest uszkodzić powierzchnię lakieru. Podczas szybkiej jazdy wystarczy mały kamyczek, kawałek drewna bądź spadająca drobina z innego auta na drodze by powstały punktowe, niewielkie ubytki lakieru. Jak zatem sobie z nimi poradzić?

Czy warto próbować samemu naprawiać defekt?

O ile w niektórych przypadkach dotyczących naprawy auta każdy kierowca może, a nawet powinien dać sobie radę, tak prace lakiernicze są niezwykle wymagające. Wyłącznie doświadczona osoba, wykonująca często takie naprawy, jest w stanie zrobić to prawidłowo. Należy pamiętać, że karoseria to nie tylko lakier, lecz także podkład, ocynk blachy czy dodatkowe warstwy ochronne. Co więcej, nawet posiadając odpowiedni sprzęt, który przygotuje blachę do nakładania lakieru, nadal nie osiągnie się właściwego efektu jak po wizycie w profesjonalnym warsztacie autodetailingu. Jedna z popularnych metod naprawy powłoki lakierniczej jest szczególnie godna uwagi. Jaka?

Specjalistyczne metody gwarancją najlepszego efektu

Mowa o systemie Paint Repair System Expert, który należy do najdokładniejszych metod uzupełniania punktowych ubytków karoserii. Dla kogo jest to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim dla właścicieli aut kilkuletnich i tych nowych, które dopiero co wyjechały z salonu. W ich przypadku nawet mała, świeża rysa może niekorzystnie wpłynąć na wygląd pojazdu. Co więcej, szczególnie ważny jest również jednolity odcień lakieru takich aut – niedokładny dobór barwy spowoduje, że samochód nie tylko będzie źle się prezentował, lecz także jego wartość znacząco spadnie. Oczywiście omawiana metoda nie jest zarezerwowana wyłącznie dla najnowszych aut, aczkolwiek to tam sprawdza się najlepiej.

 

przed i po - PRS expert przed i po - PRS Expert

 

Wyjątkowe podejście do naprawy uszkodzeń punktowych

Wśród znanych metod naprawy karoserii Smart Repair bądź inaczej – Spot Repair – to właśnie Paint Repair System Expert jest najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem. Czym różni się od innych systemów? Przede wszystkim opiera się na dokładnym dobraniu koloru lakieru. Wbrew pozorom jest to kluczowa kwestia, ponieważ nawet przy odpowiednim zblendowaniu granicy połączenia mogą być widoczne niewielkie różnice w odcieniu lakieru. W omawianym systemie dostępnych jest prawie 70 kolorów, dlatego też specjaliści wykonujący naprawę tą metodą z łatwością są w stanie dobrać prawidłową barwę. Co więcej, w ramach tej metody lakiernicy korzystają z profesjonalnego oprogramowania, które wspomaga proces doboru odpowiedniego koloru lakieru. Jest ono na bieżąco aktualizowane ze względu na pojawiające się nowe odcienie. Program ten działa w połączeniu ze spektrofotometrem, który całościowo ocenia, z jakim kolorem lakieru ma do czynienia. Pozwala to na uniknięcie błędu ludzkiego, ponieważ każdy może postrzegać barwy nieco inaczej.

Odtwarzanie powłoki po uszkodzeniu

Kluczowym aspektem jest także odpowiednie zabezpieczenie lakieru oraz głębszych warstw w miejscu ubytku. Opisywana metoda zapewnia uzupełnienie nie tylko samego lakieru o odpowiedniej barwie, lecz także zrekonstruowanie pierwotnych warstw powłoki karoserii. W ten sposób błyskawicznie poprawimy wygląd auta, a także zabezpieczymy go na lata, tak aby w miejscu dawnego uszkodzenia nie pojawiła się rdza czy nie wystąpiły ukruszenia. Specjaliści wykonujący naprawę punktowych uszkodzeń przy użyciu omawianej metody działają precyzyjnie oraz używają środków zapobiegających niszczeniu powłoki.

Zaletą wykorzystania tej metody jest jej wyjątkowa precyzja oraz mniejsza ilość surowców zużywanych do naprawy uszkodzeń. Różnicę można zobaczyć nawet gołym okiem, ponieważ dokładny dobór odcienia lakieru pozwala na zespolenie się ubytku z resztą karoserii. To także oszczędność czasu, ponieważ niezbędne czynności, konieczne do przeprowadzenia korekty lakieru zostały zredukowane do minimum, w porównaniu do podobnych metod naprawczych. Dzięki temu auto nie musi być oddawane do warsztatu na kilka dni, a same poprawki wykonywane są na poczekaniu.

Dzięki systemowi Paint Repair System Expert unikamy konieczności lakierowania całego elementu, przez co oszczędzamy czas oraz pieniądze – zużywany lakier jest bowiem wykorzystywany w symbolicznych ilościach. To także możliwość zachowania fabrycznie nałożonego lakieru, który byłby częściowo usunięty podczas nakładania powłoki na całą część. To, co wyróżnia tę metodę, to precyzja oraz najlepszy efekt, czyli auto z lakierem niczym prosto z fabryki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *