Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Masz jakieś pytania?
Punktowe naprawy lakieru – technologia PRSExpert system UV

Punktowe naprawy lakieru – technologia PRSExpert system UV

Wśród znanych metod naprawy karoserii Smart Repair bądź inaczej – Spot Repair – to właśnie Paint Repair System Expert jest najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem.

Czym różni się od innych systemów?

Przede wszystkim opiera się na dokładnym dobraniu koloru lakieru. Wbrew pozorom jest to kluczowa kwestia, ponieważ nawet przy odpowiednim przygotowaniu granicy połączenia mogą być widoczne niewielkie różnice w odcieniu lakieru. W omawianym systemie dostępnych jest prawie kilkadziesiąt kolorów, dlatego też specjaliści wykonujący naprawę tą metodą z łatwością są w stanie dobrać prawidłową barwę. Co więcej, w ramach tej metody technicy korzystają z profesjonalnego oprogramowania, które wspomaga proces doboru odpowiedniego koloru lakieru. Jest ono na bieżąco aktualizowane ze względu na pojawiające się nowe odcienie.

Program ten działa w połączeniu ze spektrofotometrem, który całościowo ocenia, z jakim kolorem lakieru ma do czynienia. Pozwala to na uniknięcie błędu ludzkiego, ponieważ każdy może postrzegać barwy nieco inaczej.

Zaletą napraw wykonywanych tym systemem jest krótki czas potrzebny do utwardzenia materiałów dzięki wykorzystaniu technologii UV. Naprawy ograniczają się do jednego dnia, a ich czas to zwykle od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

PRZED
PO
PRZED
PO