Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Masz jakieś pytania?

Zabezpieczenie lakieru – powłoki ceramiczne i kwarcowe​

Zabezpieczenie lakieru – powłoki ceramiczne i kwarcowe

Promieniowanie UV, kwaśne deszcze, sól drogowa, uszkodzenia mechaniczne – to tylko kilka niebezpieczeństw, które czekają na karoserię auta. Nasze pojazdy zasługują na szczególną ochronę nie tylko, aby cieszyły oko, ale również by w świetnej kondycji mogły nam służyć długie lata. Z pomocą w tej kwestii przychodzi zabezpieczenie lakieru poprzez zastosowanie ceramicznej bądź kwarcowej powłoki.

Powłoka ceramiczna – montaż w Krakowie

Ta metoda ochrony karoserii dedykowana jest najbardziej wymagającym kierowcom, którzy ponad wszystko cenią sobie jakość. Powłoka ceramiczna może zabezpieczać lakier nawet do 5 lat!

Tworzy ona 2-3 mikronowy płaszcz, który chroni lakier niczym tarcza, a także wzmacnia głębię koloru auta. Powłoki ceramiczne sprawiają, że powierzchnia jest hydrofobowa i antystatyczna, co oznacza, że odpycha cząsteczki wody oraz brudu! Cechuje je twardość oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia – bez szwanku znoszą mikrozadrapania, bądź otarcia tępymi przedmiotami. Powłoki ceramiczne są również odporne na działanie chemikaliów i promieniowanie UV.

Zalety:

Powłoka kwarcowa – nakładanie w Krakowie

To zdecydowanie tańsza możliwość ochrony karoserii niż powłoka ceramiczna, lecz jest o wiele mniej skuteczna. Jej trwałość utrzymuje się do jednego roku, jednak przez ten czas nienagannie chroni lakier samochodu. W kwestii jakości ochrony można ją umieścić pomiędzy zastosowaniem wosku a powłoką ceramiczną.

Jej zastosowanie również sprawia, iż kolor karoserii staje się głębszy i bardziej nasycony (dotyczy to również ciemnych odcieni lakieru). Podobnie jak powłoka ceramiczna – posiada właściwości antystatyczne i hydrofobowe, co zdecydowanie ułatwia pielęgnację lakieru.

Zalety:

Profesjonalne zabezpieczenie lakieru – Kraków

Jako specjaliści od detailingu samochodowego w naszym Warsztacie w pełni zadbamy o każdy powierzony nam pojazd. Wśród naszych usług znajduje się także fachowe nakładanie powłok ceramicznych. Dzięki tej usłudze auto będzie estetyczne i chronione przed różnymi czynnikami. Prace związane z zabezpieczeniem lakieru wykonujemy w naszym Warsztacie Czystości w Krakowie. W przypadku pojawienie się wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania.