Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Detailing jako inwestycja – jak dbać o samochód i dlaczego warto to robić?

auto detailing - zabezpieczanie lakieru

Czyste, zadbane i odświeżone auto może nie jeździ szybciej ani nie spala mniej, ale sprawia, że lepiej czujemy się w jego wnętrzu. Podróże mijają przyjemniej, a to niejedyna zaleta regularnego dbania o samochód. Na czym polega autodetailing, który pozwala cieszyć się schludnym samochodem oraz dlaczego zdecydowanie się na niego może się opłacać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zachęcamy do lektury!

Kilka słów o auto detailingu

Auto detailing może być także nazywany także Auto Spa. Podczas zabiegów samochód jest doprowadzany do perfekcyjnego stanu wizualnego. W zakresie prac leży dokładne czyszczenie zarówno jego wnętrza, jak i zewnętrznych części, a także naprawa drobnych uszkodzeń oraz zabezpieczenie różnych powierzchni. W salonach detailingowych wykorzystywane są metody, sprzęt oraz preparaty pozwalające na uzyskanie efektu WOW, o który trudno przy samodzielnym działaniu.

Działania zewnętrzne

W pracach zewnętrznych podstawą jest precyzyjne umycie lakieru, gdyż dzięki niemu widoczne stają się wszelkie niedoskonałości i zarysowania. To pozwala na kolejne zabiegi detailingowe, takie jak bezinwazyjne usuwanie rys.

Gdy lakier jest już w stanie idealnym, dobrze zadbać o to, by pozostał taki jak najdłużej. Znane są różne metody zabezpieczania karoserii, takie jak woskowanie czy nakładanie ochronnych powłok, np. ceramicznych.

Działania wewnątrz

Prace w środku samochodu należy rozpocząć od pozbycia się wszelkich zbędnych przedmiotów. Gdy wnętrze jest przygotowane, trzeba przystąpić do dokładnego odkurzania tapicerki oraz podłogi. Warto też przetrzeć kokpit i pozostałe elementy, takie jak drzwi. Ważne jest też umycie szyb. Często konieczne staje się również czyszczenie podsufitki czy pranie foteli. W przypadku uszkodzeń tapicerki skórzanej auto detailing daje możliwość jej renowacji.

Gdy wnętrze jest czyste, warto – podobnie jak w przypadku karoserii – je zabezpieczyć. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalistycznych środków do impregnacji.

Dobrą opcją jest także odświeżenie powietrza w kabinie, poprzez ozonowanie. Pozwala ono nie tylko pozbyć się brzydkich zapachów, ale także zabija znajdujące się we wnętrzu samochodu wirusy i bakterie.

czyszczenie wnętrza

Dlaczego warto dbać o samochód? Korzyści z usług detalingowych

Główną zaletą korzystania z usług autodetailingowych, o której pisaliśmy już we wstępie tego artykułu, jest fakt, że w czystym, zadbanym aucie jest zwyczajnie przyjemnie, a dzięki temu komfort podróżowania nim jest zwiększony. Wielu posiadaczy aut widok zadbanego samochodu zwyczajnie cieszy.

Choć zadowolenie jest ważną rzeczą, to w przypadku autodetailingu nie stanowi najważniejszego argumentu przemawiającego za podjęciem prac. Istotniejsze jest to, że zabezpieczenie lakieru czy elementów zewnętrznych często wydłuża ich żywotność.

Dla przykładu – zastosowanie powłoki ceramicznej może w znacznym stopniu chronić lakier przed:

    • działaniem promieni UV,
    • chemikaliami,
    • mikrozarysowaniami.

Powłoka ceramiczna ze względu na właściwości hydrofobowe ułatwia też samodzielne mycie auta, ponieważ odpycha cząsteczki brudu, przez co łatwiej usunąć je z powierzchni karoserii.

Dzięki dostępnym w ofercie Auto Spa zabiegom samochód może służyć właścicielowi przez wiele lat, ale też zyskuje większe zainteresowanie na rynku wtórnym, w przypadku chęci sprzedaży pojazdu – auto, które jest zachowane w dobrym stanie, będzie miało większą wartość rynkową. Inwestycja w zabiegi w salonie auto detailingu może się więc opłacić zarówno ze względu na aspekt wizualny, jak i finansowy.

Auto detailing w dobrym salonie

Decydując się na skorzystanie z oferty SPA samochodowego, warto wybrać sprawdzone studio. Ważne jest bowiem, by prace wykonane były starannie, przez doświadczonych specjalistów. Znaczenie mają też używane do zabiegów sprzęty i preparaty – muszą być wysokiej jakości – a takie wykorzystywane są w profesjonalnych miejscach. Powierzając samochód w ręce fachowców, można być spokojnym o dopasowanie do potrzeb oraz rzetelne wykonanie niezbędnych prac.

Choć detailing samochodowy może wydawać się zbędny, inwestycja w niego wiąże się z wieloma wspomnianymi wcześniej korzyściami. W dobrych salonach można zdecydować się na kompleksową usługę lub wybrać tylko poszczególne pozycje z oferty. My polecamy regularne korzystanie z usług Auto Spa – jazda czystym samochodem to sama przyjemność, przekonaj się i Ty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *