fbpx
Header

Zabezpieczenie lakieru – powłoki ceramiczne i kwarcowe

Powłoka ceramiczna

Ta metoda ochrony karoserii dedykowana jest najbardziej wymagającym kierowcom, którzy ponad wszystko, cenią sobie jakość. Powłoka ceramiczna może zabezpieczać lakier nawet do 5 lat!

 

Tworzy ona 2-3 mikronowy płaszcz, który chroni lakier niczym tarcza, a także wzmacnia głębię koloru auta. Powłoki ceramiczne sprawiają, że powierzchnia jest hydrofobowa i antystatyczna, co oznacza, że odpycha cząsteczki wody oraz brudu! Cechuje je twardość oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia – bez szwanku znoszą mikrozadrapania, bądź otarcia tępymi przedmiotami. Powłoki ceramiczne są również odporne na działanie chemikaliów i promieniowanie UV.

Zalety:

  • trwałość do 60 miesięcy
  • wytrzymałość na otarcia i mikrozadrapania,
  • antystatyczność i hydrofobowość,
  • ochrona przed promieniowaniem UV i chemikaliami.

Promieniowanie UV, kwaśne deszcze, sól drogowa, uszkodzenia mechaniczne – to tylko kilka niebezpieczeństw, które czekają na karoserię auta. Nasze pojazdy zasługują na szczególną ochronę, nie tylko aby cieszyły oko, ale również by w świetnej kondycji mogły nam służyć długie lata. Z pomocą w tej kwestii przychodzi zabezpieczenie lakieru poprzez zastosowanie ceramicznej, bądź kwarcowej powłoki.

Powłoki kwarcowe i ceramiczne

Powłoka kwarcowa

To zdecydowanie tańsza możliwość ochrony karoserii, niż powłoka ceramiczna, lecz jest o wiele mniej skuteczna. Jej trwałość utrzymuje się do jednego roku, jednak przez ten czas nienagannie chroni lakier samochodu. W kwestii jakości ochrony można ją umieścić pomiędzy zastosowaniem wosku a powłoką kwarcową.

 

Jej zastosowanie również sprawia, iż kolor karoserii staje się głębszy i bardziej nasycony (dotyczy to również ciemnych odcieni lakieru). Podobnie jak powłoka ceramiczna – posiada właściwości antystatyczne i hydrofobowe, co zdecydowanie ułatwia pielęgnację lakieru.

 

Zalety:

  • stosunkowo niska cena,
  • zabezpieczenie przed solą i zaciekami,
  • antystatyczność i hydrofobowość,
  • ochrona przed promieniowaniem UV i chemikaliami.