Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Powłoka ceramiczna — dowiedz się, jak o nią dbać!

Jeśli używasz swojego samochodu do codziennego transportu, to powłoka ceramiczna będzie idealnym rozwiązaniem dla jego karoserii. Jest to trwała forma zabezpieczenia, która zapewnia ochronę lakieru m.in. przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury oraz substancji chemicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu osłony, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Opowiemy w nim o zaletach powłoki ceramicznej i nie tylko. Miłej lektury!

Powłoka ceramiczna — czy warto w nią zainwestować?

Powłoka ceramiczna to innowacyjny oraz trwały produkt, który służy do ochrony pojazdu. Jest to najnowsza generacja osłon samochodowych, dzięki którym możesz zachować oryginalny wygląd swojego auta. Powłoka ceramiczna tworzy na lakierze wytrzymały, hydrofobowy film ochronny, który zabezpiecza go przed mikrouszkodzeniami oraz zabrudzeniami spowodowanymi codzienną eksploatacją. Dodatkowo znacznie wydłuża ona żywotność lakieru, ułatwia jego czyszczenie, a także konserwację. Doceniają ją zarówno kierowcy, jak i specjaliści z dziedziny lakiernictwa.

Przejdźmy zatem do zalet tego rozwiązania. A jest ich niemało! Główną z nich jest fakt, że powłoka nadaje lakierowi atrakcyjny połysk, a także eliminuje powstawanie zacieków oraz smug, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie samochodu w czystości. Kolejnym plusem stosowania tej osłony jest jej wysoka odporność na szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych. Przed czym chroni powłoka ceramiczna? Przede wszystkim przed promieniowaniem UV, czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo zapobiega ona utlenianiu się lakieru oraz pomaga zachować jego gładką i błyszczącą powierzchnię. Zabezpiecza również samochód przed zabrudzeniami oraz drobnymi uszkodzeniami, takimi jak mikrozarysowania.

Czy jest jeszcze coś, o czym powinieneś wiedzieć? Zdecydowanie tak! Nakładanie przez naszą firmę z Krakowa powłoki ceramicznej jest stosunkowo niedrogie, jednak aplikacja powinna być przeprowadzona jedynie przez wykwalifikowanego usługodawcę, właśnie takiego jak nasz Warsztat Czystości. Niestety, niewłaściwy montaż może spowodować trwałe uszkodzenia lakieru, a tego chciałbyś uniknąć.

samochód z nałożoną powłoką ceramiczną

Jak przygotować lakier przed nałożeniem powłoki ceramicznej?

Przygotowanie lakieru samochodowego przed nałożeniem powłoki ceramicznej wymaga dużej staranności i precyzji. Proces ten rozpoczyna się od dokładnego umycia samochodu, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i resztki starego wosku. Po tej procedurze lakier jest jeszcze polerowany, aby usunąć wszelkie mikrorysy i niedoskonałości. Dokładnym polerowaniem samochodu zajmują się specjaliści z naszego krakowskiego Warsztatu.

Każdy detal jest istotny, aby powłoka ceramiczna mogła idealnie połączyć się z powierzchnią lakieru, zapewniając efekt ochronny i estetyczny.

Jak poprawnie dbać o auto z powłoką ceramiczną?

Musisz wiedzieć, że aby w pełni cieszyć się ze wszystkich korzyści, jakie daje powłoka ceramiczna, musisz wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo o nią dbać. Pozwól, że podzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami dotyczącymi fachowej pielęgnacji lakieru z tego typu osłoną, tak abyś mógł cieszyć się doskonałymi rezultatami przez długi czas. Oto kilka z nich!

  1. Regularne mycie — ta czynność to podstawa utrzymania w dobrym stanie każdego samochodu. Jednak w przypadku pojazdów z powłoką ceramiczną jest to jeszcze ważniejsze. Dlaczego? Piasek oraz sól występujące na drogach mogą bardzo szybko uszkodzić tego typu powłokę, dlatego musisz regularnie oraz dokładnie oczyszczać swoje auto z tego typu zanieczyszczeń. Pamiętaj, by używać specjalnych produktów dedykowanych.
  2. Odpowiednie dbanie — warto pamiętać, że o świeżo nałożoną powłokę należy profesjonalnie zadbać. Między innymi nie można jej polerować, gdyż może dojść do jej uszkodzeń. Na profesjonalny przegląd powłoki ceramicznej, zawsze warto udać się do doświadczonych fachowców.

W codziennych staraniach w kwestii prawidłowej konserwacji samochodu ważne jest również, by od czasu do czasu wykonać profesjonalny detailing, czyli zabiegi kompleksowej konserwacji auta. Dobrze jest poddawać swój pojazd tego typu działaniom przynajmniej co 6-12 miesięcy.

Podsumowując, wiedząc, jak skutecznie i odpowiednio dbać o swój samochód z powłoką ceramiczną, możesz cieszyć się pięknym oraz lśniącym samochodem przez wiele lat! Karoseria Twojego samochodu będzie zawsze dobrze chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, a Ty będziesz mógł utrzymać swoje auto w świetnym stanie za pomocą prostych zabiegów konserwacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *