Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Kiedy zainwestować w ochronę lakieru?

W dobie stale rosnącej popularności auto detailingu coraz modniejsze stają się różnego rodzaju powłoki ochronne. Mowa tu o tych ceramicznych, a także kwarcowych, które są oferowane przez sporą rzeszę producentów kosmetyków samochodowych. Zapewniają one nie tylko wysoki połysk karoserii, ale również skuteczną ochronę lakieru. Dzisiaj porównamy sobie obydwie powłoki, a także odpowiemy na pytanie: kiedy warto w nie zainwestować?

Im szybciej, tym lepiej!

Twój samochód dopiero co wyjechał z salonu samochodowego? Chcesz, aby prezentował się dobrze przez dłuższy czas? Zastosuj ochronę lakieru. Na nowym aucie najlepiej zaaplikować powłokę ceramiczną od razu po zakupie, ponieważ może utrzymywać się ona nawet do pięciu lat. Ochroni też karoserię przed negatywnym oddziaływaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, a także przed różnego rodzaju zarysowaniami. Takie zabezpieczenie lakieru to doskonałe rozwiązanie!

Auto „pod chmurką”

Nie wszyscy właściciele aut mogą cieszyć się zadaszonym miejscem do jego przechowywania — tj. garażem lub wiatą. Spora część samochodów jest więc wystawiona na oddziaływanie wielu zmiennych czynników atmosferycznych. Latem będą to promienie UV, a zimą opady śniegu czy marznącego deszczu. Powłoka ceramiczna bądź kwarcowa zabezpieczy lakier przed niekorzystnymi warunkami. Taki samochód też mniej się brudzi, dużo łatwiej go umyć, a właściwości hydrofobowe „odpychają” brud, kurz, pył i inne zanieczyszczenia.
puntowa korekta lakieru na przednim zderzaku - przed i po

Przed sprzedażą samochodu

Planujesz sprzedaż samochodu i chcesz, aby wyglądał na parę lat mniej? Zastosowanie powłok ceramicznych będzie strzałem w dziesiątkę! Dzięki nim samochód będzie lśnił, a błyszczący lakier wyglądał jak nowy przez długi czas. Klienci na pewno będą zachwyceni tym, jak auto wygląda. Pozwoli to na szybką sprzedaż pojazdu oraz minimalizację straty jego wartości. O wiele łatwiej bowiem sprzedać zadbany pojazd niż ten, który już na pierwszy rzut oka źle się prezentuje.

Jaką formę ochrony wybrać?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz kosztów, jakie można przeznaczyć na to przedsięwzięcie. Jeżeli kierowca chce, aby efekt wizualny utrzymał się na krótszy czas, to warto wybrać powłokę kwarcową. Z kolei jeśli klientowi zależy również na zabezpieczeniu lakieru przed zarysowaniami, to zdecydowanie poleca się wykonanie ceramiki. Poniżej w tabeli można zobaczyć porównanie obydwóch powłok.

Powłoka kwarcowa Powłoka ceramiczna
zabezpieczenie przed solą i zaciekami wysoka odporność na mikro zarysowania
ochrona przed promieniowaniem UV i chemikaliami ochrona przed promieniowaniem UV i chemikaliami
lśniący lakier i jego intensywniejszy kolor lakier z niesamowitym połyskiem oraz podbitą głębią koloru
trwałość do 12 miesięcy trwałość do 60 miesięcy
stosunkowo niska cena wyższa cena (zrekompensowana dłuższą żywotnością)

O tym warto pamiętać!

Nie nakłada się powłok ochronnych na uszkodzony lakier, ponieważ mogą one uwydatnić wszelkie nierówności, a także odpryski. Poza tym ekipa autodetailingowa najpierw powinna dokładnie umyć, wypolerować oraz odtłuścić karoserię. Tylko na tak przygotowanej powierzchni powłoki ceramiczne będą mogły bez przeszkód związać się z lakierem i nadać mu nieskazitelny wygląd.

Powłoki dedykowane profesjonalnym detailerom

Każdy pojazd zasługuje na szczególną ochronę! Ale żeby taką zapewnić, niezbędne są odpowiednie preparaty. Profesjonalne studio detailingowe z pewnością posiada odpowiednie środki, a także właściwe narzędzia, by wykonać usługę na jak najwyższym poziomie. Nałożenie takich powłok nie jest proste. Stawiają one bowiem wyjątkowo wysokie wymagania co do przygotowania powierzchni lakieru. Z pewnością jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności, najlepiej samemu nie brać się za takie prace, a powierzyć je profesjonalistom!

Zabezpieczanie lakieru powłokami ochronnymi staje się coraz bardziej powszechne, a dla niektórych właścicieli samochodów klasy premium to wręcz podstawa, by lakier był dobrze zabezpieczony przez cały czas. Istotną rolę odgrywa jednak odpowiednie przygotowanie samochodu i dokładne rozprowadzenie produktu. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia studia detailingowego, gdzie wszystko będzie zrealizowane na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *