Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Sprzedaż auta – przygotowanie samochodu

Sprzedaż auta jest nie lada wyzwaniem, do którego warto porządnie się przygotować. Ważne, aby samochód wystawiony na aukcję był przede wszystkim sprawny, jednak warto zadbać także o jego ogólną prezencję. Nawet najlepszy egzemplarz nie ma wielkich szans na sprzedaż, jeśli będzie brudny, porysowany, a jego tapicerka wyraźnie zniszczona. Wygląd zewnętrzny auta jest bardzo istotny, ponieważ to właśnie on w pierwszej kolejności przyciągnie potencjalnego kupca.

Systematyczne sprzątanie samochodu to istotna kwestia dla utrzymania pojazdu w dobrym stanie i ułatwienie dla późniejszej sprzedaży. Nawet jeśli auto zostało odrobinę zaniedbane, nadal można doprowadzić je do pierwotnego stanu. Jeszcze przed wykonaniem zdjęć do ogłoszenia i przed umówieniem na pierwsze oględziny, warto zająć się dokładnym czyszczeniem auta. Może to zwiększyć zainteresowanie ofertą, a nawet podnieść wartość samochodu.

O wyczyszczenie samochodu przed sprzedażą można zadbać samodzielnie, jest to jednak zajęcie czasochłonne i wymagające zaopatrzenia się w odpowiednie środki czystości oraz akcesoria do sprzątania. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kompleksowej usługi przygotowania auta przed sprzedażą – profesjonaliści mają doświadczenie w tego typu renowacjach, dzięki czemu nie przeoczą żadnego mankamentu, a odpowiednia wiedza i sprzęt pozwolą im z łatwością poradzić sobie z plamami bądź zarysowaniami, których usunięcie w warunkach domowych byłoby ogromnym wyzwaniem.

Czyszczenie z zewnątrz

Podstawą do pracy nad wyglądem zewnętrznym auta jest dokładne umycie lakierowanej części nadwozia. Istotne jest, by zrobić to umiejętnie, bez pozostawiania nieestetycznych smug. Skuteczne wyczyszczenie pozwoli na dostrzeżenie wszelkich zarysowań znajdujących się na lakierze i – jeśli to możliwe – na całkowite ich usunięcie. Dzisiejsze metody w niektórych przypadkach pozwalają na pozbycie się widocznych uszkodzeń w sposób bezinwazyjny, bez konieczności lakierowania. Profesjonalne wypolerowanie sprawi, że auto będzie wyglądało bardzo estetycznie, wręcz jak nowe.

Poza karoserią ważne jest też zadbanie o wyczyszczenie pozostałych elementów zewnętrznych auta. Nie można zapomnieć o nadkolach, progach i felgach. Warto też wyszorować opony oraz wypolerować reflektory. Konieczne jest także umycie szyb samochodu. O niektórych czynnościach łatwo można zapomnieć, a przecież mają ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu auta.

Czyszczenie wewnątrz

Równie ważne jak nadwozie jest wnętrze samochodu. Zanim sprzedamy auto, należy pozbyć się z niego wszelkich rzeczy, które nagromadziły się w schowkach w tracie użytkowania. W ramach prac porządkowych konieczne jest odkurzenie wnętrza samochodu – tutaj także trzeba pamiętać o wszystkich zakamarkach. Następnie warto zająć się praniem tapicerki. Pozwoli to na pozbycie się zabrudzeń, ale też bakterii, które mogą kryć się obiciach. Istotny jest także rodzaj tapicerki – w zależności od niego różnić się będą metody jej czyszczenia. Inaczej należy pielęgnować tapicerkę skórzaną, a inaczej tę wykonaną z materiału. Dobranie optymalnej metody pozwoli osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Trzeba pamiętać o całokształcie – nie tylko o siedziskach, ale także o bokach i podsufitce.

Nie raz auto przechodzi z właścicielem wiele ciekawych sytuacji, które kończą się trudnymi plamami na obiciach, zwłaszcza gdy autem podróżują dzieci. Plamy najlepiej usuwać od razu po ich pojawieniu. Nie zawsze jednak można je łatwo zauważyć. Przy przygotowaniu auta do sprzedaży profesjonaliści zajmą się wszelkimi zabrudzeniami, także tymi, które są trudno widoczne na pierwszy rzut oka.

Gdy tapicerka jest już odświeżona, należy zadbać o umycie deski rozdzielczej, kierownicy, lusterka i pozostałych elementów wnętrza auta. Ważne, by użyć do tego profesjonalnych preparatów, które nie uszkodzą materiału, a wpłyną na lepszy efekt wizualny wnętrza samochodu. Jeśli wycieraczki i dywaniki są w złym stanie, warto rozważyć ich wymianę.

Ostatnim etapem, który warto wziąć pod uwagę zanim wystawimy auto na sprzedaż, jest delikatne odświeżenie wyglądu silnika, przetarcie osłonek i przewodów. Należy robić to precyzyjnie, by nie uszkodzić mechanizmu.

Po dokładnym przygotowaniu auta do sprzedaży pozostaje jedynie zrobienie wysokiej jakości zdjęć, które ukażą auto w jego pełnej krasie. Dokładne wyczyszczenie nadwozia i wnętrza pojazdu może przykuć uwagę potencjalnych klientów. Inwestycja w detaling może okazać się bardzo opłacalna, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną pielęgnację auta na sprzedaż, aby mieć pewność, że transakcja przebiegnie po naszej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *