Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Jak prawidłowo czyścić kokpit w samochodzie?

Mówi się, że kokpit w samochodzie stanowi wizytówkę każdego kierowcy, dlatego też należy o niego odpowiednio zadbać. W dużym uproszczeniu pierwsza z jego części znajduje się za kierownicą, a druga na prawo od niej. W skład kokpitu wchodzi także panel ze sterowaniem klimatyzacją oraz radioodtwarzacz. Kokpit spełnia wiele istotnych funkcji, dlatego trzeba się o niego zatroszczyć. W poniższym wpisie podpowiemy, jak zrobić to szybko i skutecznie.

No to „jedziemy” z tym sprzątaniem!

Niestety, ale zwykle kierowcy dbają jedynie o to, by ich samochód dobrze prezentował się z zewnątrz, zapominając, że posprzątanie jego wnętrza jest równie istotne. Oczywiście bywa to zasadne, gdyż nie wszyscy wiedzą, od czego mają zacząć. Wszelkie prace porządkujące muszą zostać poprzedzone pozbyciem się zbędnych papierków, butelek i innych śmieci.

Czym wyczyścić deskę rozdzielczą w aucie?

Należy zdecydować na świetnej jakości preparaty, które zabezpieczą powierzchnię deski, a w dodatku za ich pomocą pozbędziemy się kurzu, drobnoustrojów, bakterii i innych zanieczyszczeń. Środki te występują w wielu postaciach (np. aerozolu lub mleczka), by każdy mógł wybrać wersję, która najbardziej mu odpowiada. Plastik z upływem czasu blaknie, przez co nie prezentuje się już tak estetycznie jak wcześniej. Na czym więc polega konserwacja deski rozdzielczej? Trzeba trzymać się zasady: najpierw czyścimy, a dopiero potem zabezpieczamy daną powierzchnię. Należy pamiętać, że istnieją różne materiały wykończeniowe desek rozdzielczych (matowe lub błyszczące), przez co ich pielęgnacja będzie się różnić. Konieczne jest znalezienie preparatu przeznaczonego do deski, którą posiadamy.
czyszczenie kokpitu samochodu
Do dzieła! Dobrze przeprowadzona kosmetyka aut sprawia, że jazda samochodem staje się dużo przyjemniejsza oraz bezpieczniejsza. Deskę czyścimy preparatem bądź chusteczkami, wykonując koliste ruchy, a na koniec przecieramy ściereczką z mikrofibry. Dlaczego? Nie pozostawia ona po sobie resztek skulkowanego materiału. Wystarczy zamoczyć ją w ciepłej wodzie (do wody można dodać specjalny środek), a następnie przetrzeć nią elementy składające się na kokpit. W sytuacji gdy brud zalega w trudnodostępnych zakamarkach, niezbędny okazuje się niewielki pędzelek, wykałaczka bądź szczoteczka do zębów.

O tym warto pamiętać!

Bezalkoholowy, łagodny preparat wykorzystywany do umycia przedniej szyby znakomicie sprawdzi się również do przetarcia wyświetlacza klimatyzacji, odtwarzacza radia, a także lusterka wstecznego. Poza tym może posłużyć do wyczyszczenia wielofunkcyjnego ekranu dotykowego znajdującego się na środku kokpitu. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, aby przetrzeć ściereczką wszystkie pokrętła, w tym np. te od radia, gdyż gromadzi się na nich sporo zarazków. Trzeba wybierać preparaty, które są odpowiednie do pielęgnacji konkretnej powierzchni, dlatego kiedy zamierzamy wyczyścić kierownicę, nie wolno użyć środków, które nadadzą jej śliskość, gdyż podczas jazdy trudno będzie ją trzymać.

Gdy domowe sposoby zawodzą…

… wtedy trzeba skorzystać z profesjonalnej pomocy i oddać swoje ukochane auto w dobre ręce! Nie ma co ukrywać, że odpowiednia dbałość o wnętrze samochodu wpływa nie tylko na większy komfort odczuwany podczas jazdy, ale również podnosi wartość rynkową auta, co jest ważne, gdy ma się w planach jego sprzedaż. Oprócz dokładnego wyczyszczenia, w tym konserwacji kokpitu, można zdecydować się także na usługę prania tapicerki. Dzięki nim samochód będzie prezentował się jak nowy. Specjaliści – tacy jak my – zadbają o to, aby każdy element został prawidłowo wyczyszczony. Auto SPA wnętrza pojazdu to najlepszy wybór, gdyż składa się na niego nie tylko czyszczenie, ale również konserwacja.

Jeśli chodzi o robienie porządków w aucie, ważna jest regularność, ponieważ nawarstwiony brud usuwa się dużo trudniej. W sytuacji gdy nie możemy sobie z nim poradzić, konieczne będzie skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy doskonale dopasują preparaty do rodzaju czyszczonej powierzchni. Kiedy auto będzie już posprzątane na błysk, wtedy nie będzie się chciało zamienić je na nowszy model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *