Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Rysy na lakierze

Użytkując auto wcześniej czy później zobaczymy, że na lakierze pojawiają się delikatne zarysowania. Zazwyczaj jest to spowodowane mikro uszkodzeniami lakieru podczas mycia w przypadku myjni automatycznych (szczotki), a w przypadku myjni bezdotykowych ciśnienie i preparaty używane do usuwania zabrudzeń (mikroproszek). Przy samodzielnym myciu ręcznym również mogą powstać uszkodzenia lakieru gdy dostanie się odrobina stałego brudu i uszkodzimy powłokę. Aktualnie powłoki lakiernicze są na bazie wody i nie są odporne na zarysowania.

Po pierwsze odpowiednie mycie

Najbardziej szkodliwe dla lakieru są miesiące zimowe, kiedy na karoserii gromadzą się szkodliwe osady, pochodzące między innymi z soli używanej przez służby drogowe. Jak wiadomo, sól ma właściwości żrące, więc należy szybko i delikatnie pozbyć się jej z powierzchni samochodu. Tak samo ważne jest natychmiastowe spłukanie z auta nalotów żywicznych z drzew oraz ptasich niespodzianek (bardzo agresywne). Pojazd najlepiej umyć ręcznie, albo bezdotykowo. Wykorzystaj do tego celu łagodny detergent i specjalną gąbkę. Wszelkie ostre szczotki czy myjki nie są wskazane, ponieważ w łatwy sposób mogą dodatkowo zarysować delikatną powierzchnię. Najlepszym wyjściem, jest skorzystanie z profesjonalnej myjni, gdzie pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę. Wstępne pozbycie się trudnych zabrudzeń (najlepiej) za pomocą pary uchroni lakier przed dodatkowym zarysowaniem i jednocześnie odtłuści powierzchnię. Następnie kompleksowe mycie na dwa wiadra z separatorami w celu usunięcia zabrudzeń,  Dokładne oczyszczenie (dekontaminacja) lakieru to proces szczególny, wymagający wiedzy, środków i odpowiedniego sprzętu – praktycznie nieopłacalny w warunkach garażowych. Dzięki temu lakier jest gruntownie oczyszczony z wszystkich osadów (owady, smoła, opiłki żelaza).

Zapobiegać przyszłym uszkodzeniom

Jeżeli już nastąpiło uszkodzenie i pojawiły się rysy to potrzebna jest korekta (polerowanie) lakieru, to zadanie powierz zawodowcom, posiadają oni odpowiednie przeszkolenie, a bardzo łatwo uszkodzić lakier przez zbyt agresywne potraktowanie. Krokiem, który powinieneś podjąć po pozbyciu się zarysowań jest zabezpieczenie odpowiednią powłoką. Najlepszym na to sposobem jest oczywiście powłoka ceramiczna, kwarcowa lub woskowanie.. Który sposób wybrać? To zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Powłoka ceramiczna jest najtrwalsza i zapewnia ochronę do 60 miesięcy, kwarcowa do 36 miesięcy a wosk od 3 do 6 miesięcy. W przypadku powłok ceramicznych i kwarcowych zadanie powierz specjalistom w celu uzyskania gwarancji (certyfikowany detailier). Dostaniesz wtedy informację i opiekę ze strony profesjonalisty.

Zabezpieczenie nowego auta

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku zakupu nowego auta, jest zabezpieczenie lakieru powłoką ochronną. Pozwoli to na utrzymanie lakieru w dobrym stanie i ochroni przed uszkodzeniami. Korzystanie z usług profesjonalnego punktu detailingowego da gwarancję najlepszego wyglądu Twojego auta i zapewni ochronę na najwyższym poziomie. Zapraszamy do Warsztatu Czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *