Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Porządki pełną parą! Przewaga mycia parowego nad tradycyjnymi sposobami sprzątania

Świat zna wiele sposobów na porządkowanie i odświeżanie otaczającej nas przestrzeni i przedmiotów. Sprzątanie nie jest jednak łatwą sprawą. Babcine sposoby, które w dobie mody na eko życie zyskują coraz większą popularność, często okazują się być nieskuteczne. Detergenty dostępne w powszechnej sprzedaży, choć dobrze radzą sobie z brudem, bakteriami i wirusami, wywołują alergie i szkodzą środowisku. Jaką zatem metodę wybrać, by była skuteczna, bezpieczna i nie wpływała negatywnie na otoczenie?

Siła tkwi w prostocie

Pewnie będziesz zaskoczony, kiedy powiem Ci, że najskuteczniejszym i najbardziej uniwersalnym środkiem do czyszczenia jest… woda! Oczywiście nie taka zwykła, a poddana odpowiednio wysokiej temperaturze. Jak zapewne pamiętasz z fizyki, woda w temperaturze 100 stopni Celsjusza zamienia się w parę wodną. Dzięki nowoczesnej technologii, taka para jest poddawana działaniu ciśnienia, przy jednoczesnym obniżeniu jej wilgotności. Właśnie na takiej zasadzie, działa ekologiczna myjnia parowa, która jest sprzymierzeńcem w dbaniu o higienę Twojego samochodu, domu, a także jego otoczenia.

Jakie są zalety czyszczenia parą?

Zasada działania ekologicznych myjni parowych pociąga za sobą wiele korzyści, które sprawiają, że ten sposób sprzątania jest wręcz bezkonkurencyjny. Jakie są zatem główne powody, które powinny Cię skłonić do wypróbowania w swoim domu sprzątania parą?

Ekologia

Myjcie parowe jest nazywane ekologicznym, a nie tylko o małą ilość wykorzystywanej wody tu chodzi. Przede wszystkim podczas procesu czyszczenia, nie są wykorzystywane szkodliwe dla środowiska detergenty i środki chemiczne. O wspomnianej oszczędności oszczędności wody już było, która jak wiadomo jest dobrem deficytowym i trzeba dbać o jej racjonalne wykorzystywanie. Przykładowo, do umycia  samochodu przy wykorzystaniu ekologicznej myjni parowej zużywa się kilka litrów wody, podczas gdy w przypadku tradycyjnych myjni samochodowych jest to nawet 120 litrów!

Oszczędność czasu

Przy korzystaniu z usług myjni parowej, obsługą urządzenia i sprzątaniem zajmują się wykwalifikowani pracownicy. Cały proces nie trwa długo, jednak czas wykonywania usługi zależy od rodzaju czyszczonej powierzchni i oczywiście od wielkości obiektu. 

Metoda przyjazna dla alergików

Jeśli jesteś alergikiem, pewnie doskonale wiesz, że zarówno utrzymanie przestrzeni w czystości, jak i dobór odpowiednich środków jest nie lada wyzwaniem. Czyszczenie parą, jest doskonałym wyjściem w przypadku osób wrażliwych na różnego rodzaju alergeny. Para doskonale dezynfekuje i eliminuje większość bakterii, mikroorganizmów i grzybów. Ten sposób jest również bardzo skuteczny w walce z roztoczami.

Wielofunkcyjność i skuteczność

Myjnie parowe sprawdzają się w różnych warunkach i do czyszczenia rozmaitych powierzchni i obiektów. Przy ich użyciu można skutecznie wyczyścić i odświeżyć samochód, meble tapicerowane, dywany, materace, a nawet ściany czy elewacje budynków. Woda w postaci gazowej doskonale przenika nawet do niewielkich szczelin i trudno dostępnych powierzchni, dzięki czemu jest pewność, że wszystko jest idealnie czyste.

Bezpieczeństwo

Usługi czyszczenia parowego są metodą bezpieczną zarówno dla Ciebie, jak i dla powierzchni, która podlega czyszczeniu. Zarówno temperatura jak i natężenie pary są każdorazowo dobierane przy uwzględnieniu specyfiki obiektu/przedmiotu, który zostaje poddany oddziaływaniu parowej myjni. Para, która jest profesjonalnie wykorzystywana nie powoduje zacieków, odbarwień ani zarysowań, nawet na delikatnych powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *