Auto SPA & Detailing | Kosmetyka Aut

Masz jakieś pytania?

Pielęgnacja tapicerki skórzanej i wegańskiej - zabezpieczanie

Tapicerka skórzana w aucie to inny komfort jazdy, odpowiednia pielęgnacja tego materiału spowoduje, że odwdzięczy się nam trwałością i elegancką estetyką wnętrza. Skóra jest specyficznym materiałem, który swą elastyczność zawdzięcza odpowiedniemu nawilżeniu włókien.

Największymi zagrożeniami powodującymi pogorszenia stanu skóry są zabrudzenia mechaniczne, czyli piasek, zaschnięte okruchy i twarde elementy na ubraniu. Powoduję one ścieranie wierzchniej warstwy zabezpieczającej skórę i jej kolor – tak zwany top coat. Zniszczeni tej warstwy powoduje szybkie wysychanie skóry przez co robi się mniej elastyczna i zaczyna wycierać się kolor, a potem pojawiają się pęknięcia. 

Można spowolnić lub całkowicie zapobiec takim uszkodzeniom odpowiednio dbając o czystość i odpowiednie zabezpieczenie powierzchni skórzanej tapicerki. Podstawa to odkurzanie i dedykowane środki do czyszczenia i wiedza jak w najmniej inwazyjny sposób takie czyszczenie przeprowadzić. Kolejny etap to zabezpieczenie i jest to etap, którego nie można pominąć – aktualnie proces przygotowania materiałów jest bardziej ekologiczny bazujący na naturalnych składnikach, więc i mniejsza jest ich odporność na czynniki zewnętrzne. Warto pamiętać, że w naszym klimacie mają one wyjątkowo ciężko, gdyż wahania temperatur oraz wilgotności nie sprzyjają przy ich eksploatacji.

Specjalista zajmujący się skórami w naszym Warsztacie, jest certyfikowanym serwisantem skór systemem Colourlock, więc wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie odpowiednio zadba o skórzane wnętrze Twojego pojazdu.  

W ofercie Warsztatu jest czyszczenie i zabezpieczanie skóry wegańskiej, czyli wyprodukowanej z naturalnych włókien owocowych pozostałych po produkcjach soków (np. z ananasa, jabłka czy aloesu).

Zapraszamy do skorzystania z usług Warsztatu, a jak są jakieś pytania chętnie udzielimy odpowiedzi.

Zalety: